Hjem Artikler Natur og Miljø Redd klimaet – spis insekter eller bli kannibal

Redd klimaet – spis insekter eller bli kannibal

11

SVERIGE Nå presses svenskene til å endre sine matvaner «for klimaets skyld». De oppfordres til å spise insekter eller å bli kannibaler.

Bli kannibal og «redd klimaet». Skjermbilde: Youtube.

Mat som bruker insekter som råvare, for eksempel insektspølse, kan bli solgt i svenske butikker fra og med neste år.

Akkurat nå eksperimenteres det med matretter som er laget av melbiller og sirisser i et forskningsprosjekt på høyskolen i Kristianstad. Målet for prosjektet er å overbevise svenskene om at det er på tide å begynne å spise insekter.

Grunnen til at svenskene skal påvirkes til å spise insekter i stedet for kjøtt er «klimaspørsmålet». Insektdyrking skal ha «mindre miljøpåvirkning» sammenliknet med tradisjonell kjøttproduksjon.

Det er ikke lovlig å selge insekter som mat i Sverige, men det kan bli endret fra og med neste år. EUs matorgan EFSA holder på å se over et antall søknader, og hvis de godkjennes så kommer insekter til å kunne selges som mat.

– Vi ser at det med stor sannsynlighet kommer til å godkjennes neste år og forbereder bransjen for det, mener Nils Österström, styreleder for organisasjonen Insektsföretagen.

For noen dager siden ble et kontroversielt forslag om nye matvaner presentert til svenskene i TV4, hvor oppførselsviteren Magnus Söderlund i et innslag om messen «Gastro summit – om fremtidens mat» la frem ideen om å spise menneskekjøtt.

Ifølge Söderlund skal kannibalisme være et alternativ for å «redde klimaet».

Les også:
WHO: «Klimaendringer kan føre til psykiske lidelser»
FN varsler om 250 millioner «klimaflyktninger»
Finsk studie: Ingen bevis for menneskeskapte klimaendringer

Delta i debatten

Les retningslinjene for kommentarfeltet HER.
Abonner
Bli varslet om
guest
11 Comments
eldste
nyeste flest stemmer
Inline Feedbacks
Vis alle innlegg
Proverbs 26:11
Proverbs 26:11
3 år siden

Jo mere klimahysteriet griper om seg, jo vanvittigere blir forslagene som lanseres. Å spise insekter er hva fugler gjør? Er vi fugler? Og å spise mennesker er vel hva kannibaler gjør, og de finnes/fantes vel først og fremst i Afrika? Er vi afrikanere? Eller kannibaler? Nei, en med vikingeblod i årene spiser fisk og kjøtt, med litt grønnsaker til. Vi ser hva som skjer med veganere og vegetarianere – er de sunne og friske? Svaret er vel opplagt.

Johan G
Johan G
3 år siden

Eksperimentet «Hvor langt kan man gå, før folket våkner opp».

Dr.Phil
Dr.Phil
3 år siden

Helt klart snakker vi om en diagnose her.
Vil anbefale politiet å undersøke fryseren til Magnus Söderlund.

Steinar
Steinar
3 år siden

Ser for meg «klima Greta» sitter i et hjørne og gnager på en arm nå. Sier de hopp, så hopper hun.

Haraldsson
Haraldsson
3 år siden

De politisk korrekte zombier har begynt å lukte blod

Geir O
Geir O
3 år siden

Faen for noe tull. Galskapen har jo tatt helt av i Sverige.

Hanne
Hanne
3 år siden

Altså, sikkert mye proteiner i insekter, men seriøst? Dette tar helt av. Fysj!

Richard
3 år siden

Hvis noen for ti år siden forklarte hvordan det svenske samfunnet hadde sett ut idag og dertil med en nøyaktig beskrivelse så hadde personen blitt tatt for å være noen som burde blitt medisinert tungt. Den ekstremliberale sykdommen som har smittet samfunnet gradvis men ikke for tregt er på vei over grensene til og med. Dette er noe god folkeopplysning og folkefellesskap kan både bremse og forhindre.

Kim Larsen
Kim Larsen
3 år siden

Du får ikke meg til og spise noen av delene med det første ?

Espen
Espen
3 år siden

Greta er jo slikt et godt eksempel, hiv en arm til henne og la henne gå foran som et godt eksempel.

Herregud, for en verden.

trackback
3 år siden

[…] av jøden George Soros Klima-Greta avslørt som hykler – hadde bilen full av plastsøppel Redd klimaet – spis insekter eller bli kannibal FN varsler om 250 millioner «klimaflyktninger» FN: Send ikke hjem «klimaflyktninger» Finsk […]